اصلاح نیوز :  سیدعلی‌ اصغر محمودی  در نشستی خبری اظهار کرد: در سال ۹۲ جمع بیمه‌شدگان در استان مازندران ۵۸۰ نفر بوده که در پایان سال ۹۵ این تعداد به ۶۲۰ هزار نفر رسیده و هشت درصد رشد بیمه‌شده داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۲ تعداد بازنشستگان مستمری‌بگیر ۲۱۸ هزار نفر بوده است افزود: در سال ۹۵ این تعداد به ۲۶۰ هزار نفر رسید که ۱۹ درصد رشد داشته‌ایم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مازندران با اشاره به اینکه مجموعه سهمیه کارگران ساختمانی در این دوره که به ما داده‌اند ۱۲۰ هزار نفر است، خاطرنشان کرد: ۴۵ هزار و ۵۴۴ هزار نفر سهمیه کارگری گرفتیم که ۳۹ هزار نفر جذب شده‌اند.

این مسؤول منابع ابلاغ شده به تامین اجتماعی را ۲ هزار و ۱۹۷ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مصارف ما ۲ هزار و ۳۶۲ میلیارد  تومان است.

محمودی تعداد  مستمری‌بگیر بازنشسته تامین اجتماعی را حدود ۷۹ هزار نفر عنوان کرد و گفت: ۷ هزار و ۲۰۰ نفر از کار افتاده و ۳۳ هزار نفر فوتی هستند و متوسط پرداختی ماهانه مستمری‌بگیران یک‌میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه متوسط پرداختی به مستمری‌بگیران از کار افتاده یک‌میلیون و ۱۳۵ هزار تومان است، یادآور شد: متوسط پرداختی به بازماندگان یک‌میلیون و ۱۹۱ هزار تومان است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه تعداد بیمه شده بیکار ۱۲ هزار نفر هستند، افزود: تعهدات ما بالغ بر ۲۰ نوع خدمت از کوتاه‌مدت تا بلند‌مدت است که مهم‌ترین آن درمان و بعد بازنشستگی و فوتی است.

این مسؤول ادامه داد: برای نخستین‌بار در طول برنامه‌های اول تا ششم در ماده ۱۳، مطالبات معوقه پیش‌بینی شده و دولت مکلف شده بدهی‌ها را در طول برنامه پرداخت کند.

محمودی بیان کرد: بدهی دولت به تامین اجتماعی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است که هر سال ۲۰ هزار میلیارد تومان به آن اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۷۲ هزار میلیارد تومان بودجه سازمان بوده است، افزود: امسال بودجه سازمان تامین اجتماعی ۸۲ هزار میلیارد تومان است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مازندران با اشاره به اینکه در گذشته تعداد کارگر ساختمانی یک میلیون‌ و ۱۰۰ هزار نفر بوده است، تصریح کرد: تعداد ۲۰۰ هزار نفر اضافه شده‌اند و این رقم به یک میلیون‌ و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.

این مسؤول با اعلام اینکه راستی‌آزمایی در زمینه بیمه‌شدگان کارگری انجام می‌شود، افزود: اقداماتی که در استان در چهار ساله دولت انجام شده ایجاد شعب جدید کارگزاری و اقماری بوده است.

محمودی با بیان اینکه ۲۰ هزار نفر از بازنشستگان در قالب طرح کرامت رضوی برای اولین بار به مشهد اعزام شده‌اند، یادآور شد: نسیم سلامت و ورزش هر سال توسط کانون بازنشستگان سازمان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۵۹ درصد از مردم استان مازندران تحت پوشش این سازمان هستند، بیان کرد: سیستم سازمان مکانیزه شده است در حال حاضر ۱۱۰ هزار کارفرما از محل کار خود لیست پرسنل  خود را می‌فرستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مازندران یادآور شد: ابلاغ الکتریکی اوراق، اعلامیه، اخطاریه، اجراییه انجام شده و آموزش نیروها و بحث آموزش کارگران هم  برای کاهش آسیب به آنها انجام شده است.

این مسؤول با بیان اینکه بدهی کارفرمایان به تامین اجتماعی ۲۴۲ میلیارد تومان بوده است، افزود: ۷ هزار و ۶۲۶ نفر مشمول قانون شده  و توانستند از آن بهره‌مند شوند و ۶۷ میلیارد تومان بخشیده شده و ۱۶۸ میلیارد تومان اصل حق بیمه مانده است.

محمودی به قانون بخشودگی جرایم اشاره کرد و گفت: مازندران برگزار اساس ارزیابی که صورت گرفته جزو استان‌های برتر بوده است.

وی با بیان اینکه در بخش قالیبافی در استان مازندران ۴۳ هزار نفر بیمه شده بودند، خاطر نشان کرد: براساس برآورد و آمار تعداد قالیبافان استان ۲۳ هزار نفر است و بیمه هیچ قالیباف واقعی قطع نشده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مازندران بدهی دستگاه‌های اجرایی و کارفرمایان به تامین اجتماعی استان را ۴۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: مقدار بدهی دولت ۵۰ میلیارد تومان است که ۴۰ میلیارد آن تعیین تکلیف شده است.