رهبر انقلاب در اجتماع عظیم زائران حرم مطهر رضوی؛
هیچ کشوری به استقلال ملت ایران نمی‌رسد / با عدالتی که دنبالش هستیم فاصله داریم
  تاریخ:11:21-1396/06/14
روزنامه "خبرشمال" گواهینامه بین‌المللی "ایزو10002" را دریافت کرد
اصلاح نیوز : دست به گزینش بهترین آثار می‌زنند دریافت گواهینامه ایزو10002 از سوی روزنامه خبرشمال نشان از فعالیت کیفی و تولید محوری در استان‌های شمالی کشور است

بعد از درخشش مکرر در جشنواره‌های استانی وملی، روزنامه خبرشمال به صورت ملی گواهینامه بین‌المللی "ایزو10002" را دریافت کرد.

به گزارش اصلاح نیوز، بی‌تردید یکی از بهترین ملاک‌های ارزش گذاری موسسات فرهنگی و رسانه‌ها، جشنواره‌های تخصصی هستند که غالبا با حضور داوران مجرب و بر اساس نگاه حرفه‌ای، دست به گزینش بهترین آثار می‌زنند دریافت گواهینامه ایزو10002 از سوی روزنامه خبرشمال نشان از فعالیت کیفی و تولید محوری در استان‌های شمالی کشور است که روزهای اخیر توانست درجشنواره دیموند هم از برترین‌ها باشد.
مهدی روحی، مدیرمسوول روزنامه خبرشمال با بیان اینکه کسب گواهینامه ایزو10002بعد از موفقیت روزنامه خبرشمال در جشنواره‌های ملی و استانی به همت پرسنل این روزنامه و مجموعه مدیریتی صورت پذیرفت، گفت: این روزنامه محلی در عمر کوتاه خود، توانست به‌عنوان یک رسانه حرفه‌ای در میان رسانه‌های محلی ظاهر شود و چهره‌ای ماندگار و تاثیرگذار از خود به جای بگذارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین ملاک‌های ارزش گذاری موسسات فرهنگی و رسانه‌ها، جشنواره‌های تخصصی هستند، افزود: در این جشنواره‌ها که غالبا با حضور داوران مجرب و بر اساس نگاه حرفه‌ای به رسانه‌ها نظر می‌شود در نهایت رسانه‌هایی به عنوان برترین‌ها، انتخاب می‌شوند که بر اساس مختصات حرفه‌ای عمل کرده باشند.
مدیرمسوول روزنامه خبرشمال با اشاره به دریافت تندیس دیموند توسط روزنامه خبرشمال اظهار کرد: دیموند تنها جشنواره‌ای در ایران است که در حوزه توزیع و پخش برگزار می‌شود، این جشنواره زیر نظر معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری اجرا و در آن شرکت‌هایی که در زمینه پخش و توزیع فعالیت می‌کنند، بررسی شده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
روحی با بیان اینکه شاخصه‌هایی همچون میزان توزیع، انبارها، حجم کار و… ازجمله مواردی است که در این جشنواره مورد بررسی قرار می‌گیرد و شرکت‌ها بر اساس آن‌ها رتبه‌بندی می‌شوند، تصریح کرد: روزنامه خبرشمال طی چند سال کوتاه فعالیت خود، تلاش کرد نگاه حرفه‌ای به کار رسانه داشته باشد و گروهی از بهترین‌ها را در کنار خود جمع کند.
وی با بیان اینکه گام برداشتن در مسیر حرفه‌ای از مهم‌ترین اهداف روزنامه خبرشمال است، گفت: در سیاست‌گذاری این روزنامه افزایش آگاهی افکار عمومی همراه با نقد سازنده و مشفقانه برای سازندگی جامعه و ایجاد یک ساختار اداری اجتماعی سالم و مبتنی بر خرد و انسانیت، مهم‌ترین بخش‌ هستند.
مدیرمسوول روزنامه خبرشمال با بیان اینکه تاکید ما به نیروی کار رعایت سازوکار حرفه‌ای برای خبرنویسی، تحلیل صادقانه و مبتنی بر واقعیت، تولید محتوا، قلم زدن و رفتار حرفه‌ای و حتی نگاه حرفه‌ای به داشتن یک شبکه توزیع مطمئن است، افزود: سلوک حرفه‌ای خبرشمال در این چندسال از چشم نهادهای ارزیاب و جشنواره‌های تخصصی پنهان نماند و در تمام این جشنواره‌ها، رتبه‌های خوبی به دست آوردیم.
روحی با بیان اینکه با تلاش مضاعف پرسنل روزنامه خبرشمال این رسانه معتبر استانی درجشنواره مطبوعات هرساله، جایزه‌ها را درو می‌کند، خاطرنشان کرد: خبرشمال در دو سال گذشته عنوان رسانه برتر استان را به خود اختصاص داد، عنوانی که کسب آن با وجود 9 روزنامه و ده‌ها هفته نامه که عمر برخی از سه دهه تجاوز می‌کند کار آسانی نیست.
وی با بیان اینکه آخرین دستاورد خبرشمال، دریافت گواهینامه ISO10002 است که تا امروز، هیچ روزنامه محلی موفق به دریافت آن نشد، گفت: در میان رسانه های کشوری چند روزنامه موفق به دریافت ایزو شدند و اعطای این گواهینامه به خبرشمال، به معنای هم‌ردیف دانستن این رسانه از نظر شاخص های رسمی، با روزنامه های سراسری در نگاه سازمان‌های ملی و بین‌المللی است.
مدیرمسوول روزنامه خبرشمال با تاکید بر اینکه ایزو نشانه اختصاری " international organization for standardization" " سازمان بین‌المللی برای استاندارد سازی" است، اظهار کرد: این سازمان بین‌المللی مشتمل بر شبکه‌ای از مؤسسات استاندارد ملی در ۱۵۷کشور دنیا است، که بر پایه یک مرکز در هر کشور و یک مرکز اصلی در شهر ژنو – سوئیس- فعالیت می‌کند که وظیفه هماهنگی مراکز مختلف را برعهده دارد.
روحی با اشاره به اینکه امروزه رعایت استانداردهای ایزو در تولید و عرضه محصولات و خدمات از چنان اهمیتی برخوردار است که در عرصه تجارت جهانی، استاندارد‌های ایزو شرط اولیه در داد و ستدهای بین‌المللی قرار گرفته است، گفت: ایزو 10هزار و دو که گواهینامه معتبر بین‌المللی است، به سیستم رسیدگی به شکایات مشتری اشتهار دارد و به واحدهایی اعطا می‌شود که در حوزه کاری خود، به گونه‌ای حرفه‌ای و قانونی عمل کنند .

وی با بیان اینکه گواهینامه ایزو 10002 حکایت از این دارد که رسانه در خبرپراکنی و پوشش رسانه ای خود، نارضایتی و شکایتی نداشته است، افزود: هیچ فرد حقیقی یا حقوقی از این رسانه به‌‌ خاطر اشتباه عمدی یا سهوی و یا به اتهام انتشار اخبار دروغ، شکایتی به مراجع قضایی ارائه نداد یا اینکه چنانکه شکایتی شد مدیریت مجموعه توانست در کوتاه‌ترین زمان رضایت شاکی را به دست آورده و با ارائه ادله قانونی، از مرجع قضایی حکم برائت بگیرد.

پایگاه خبری تحلیلی اصلاح نیوز این موفقیت زا به مدیر مسوول آقای مهدی روحی و سایر همکاران تحریریه خبر شمال تبریک عرض مینماید


  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها