رهبر انقلاب در اجتماع عظیم زائران حرم مطهر رضوی؛
هیچ کشوری به استقلال ملت ایران نمی‌رسد / با عدالتی که دنبالش هستیم فاصله داریم
  تاریخ:11:14-1396/06/15
مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات مازندران: شهردار ساري يك آي‌تي‌من است/شهرداران مازندران بايد او را الگو قرار دهند
اصلاح نیوز : با توجه به اينكه موضوع امنيت و كيفيت بسترهاي ارتباطي امروزه مهم‌ترين آيتم در حوزه آي‌تي به‌شمار مي‌آيد، ايجاد و راه‌اندازي شبكه ارتباطي فيبر نوري توسط شهرداري ساري
به گزارش روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات و آمار شهرداري ساري، مهندس يدالله طهماسبي مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات مازندران سه‌شنبه‌شب در بازديد از روند پيشرفت پروژه فيبر نوري با قدرداني از سازمان فاوا شهرداري مركز مازندران به‌دليل اجراي اين پروژه اظهار كرد: با توجه به اينكه موضوع امنيت و كيفيت بسترهاي ارتباطي امروزه مهم‌ترين آيتم در حوزه آي‌تي به‌شمار مي‌آيد، ايجاد و راه‌اندازي شبكه ارتباطي فيبر نوري توسط شهرداري ساري اقدامي اثرگذار و ماندگار است.
 

وي با عنوان اينكه فيبر نوري يكي از مهم‌ترين و در واقع اصلي‌ترين مؤلفه زيرساخت اجراي شهر هوشمند و تحقق دولت الكترونيك محسوب مي‌شود، افزود: در استان مازندران بيش از ۶ هزار و ۲۰۰ كيلومتر فيبر نوري بين‌شهري و درون‌شهري وجود دارد كه متولي آن منحصراً شركت ارتباطات زيرساخت و شركت مخابرات است.

مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات مازندران با اعلام اينكه شهرداري‌ها تنها نهادي هستند كه بيشترين خدمات را به شهروندان ارائه مي‌كنند، خاطرنشان كرد: از اين‌رو شهرداري ساري براي نخستين‌بار در شمال كشور با ذكاوت سازمان فاوا توانسته فارغ از شبكه فيبر نوري شركت ارتباطات زيرساخت و مخابرات، به‌طور اختصاصي براي ارائه خدمات الكترونيك به شهروندان شبكه‌اي مجزا به خود اختصاص دهد.

 
اين مسؤول با اشاره به اينكه با راه‌اندازي شبكه فيبر نوري مردم ساري به‌راحتي مي‌توانند از خدمات الكترونيكي بهره ببرند، تصريح كرد: به‌دنبال فرايند راه‌اندازي اين زيرساخت، ساري نيز مي‌تواند با كمك و همكاري نخبگان از خدمات متنوع و به‌هنگام الكترونيكي كه در كشورهاي پيشرفته دنيا در حال اجراست، برخوردار شود.

طهماسبي در پايان با بيان اينكه دكتر عبوري شهردار ساري را يك آي‌تي‌من و مديري كه علاقه شديدي به آي‌تي دارد، مي‌دانم، گفت: اجراي پروژه فيبر نوري توسط شهرداري ساري، نشان‌دهنده اين موضوع بوده كه چقدر وي به آي‌تي علاقه‌مند است و امروز در زمينه خدمات الكترونيكي نيز وي براي ديگر شهرداران مازندران و شمال كشور مي‌تواند الگو باشد.

 

* جديدترين روش روز دنيا براي اجراي پروژه فيبر نوري

 

در ادامه نيز مهندس ياسر قرباني ضمن ارائه گزارشي از روند اجراي پروژه فيبر نوري تا اين لحظه بيان كرد: عرض حفاري اين پروژه حدود ۱۰ سانتيمتر و عمق آن حدود ۴۵ سانتي‌متر است، در حالي كه در روش سنتي عرض ۵۰ تا ۱۵۰ سانتي‌متر بوده كه خسارات زيادي به آسفالت مي‌رساند.

 
وي با عنوان اينكه اين پروژه با جديدترين روش روز دنيا «ميكروترنچ» اجرا مي‌شود كه حداقل خرابي به آسفالت مي‌رسد، اضافه كرد: طول پروژه در سطح شهر ساري ۵۰ كيلومتر است.
 

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و آمار شهرداري ساري با اشاره به اينكه اين روش سرعت و توسعه‌پذيري بالايي دارد و به‌راحتي مي‌توان اين شبكه را توسعه داد، گفت: به‌طور مثال در روش سنتي يك كابل نصب مي‌شود و ظرفيت توسعه ندارد اما در روش جديد داكت نصب مي‌شود و اين داكت ظرفيت بيش از ۱۰۰۰ رشته فيبر نوري را دارد.


  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها