محمدی کیادهی عضو با سابقه شورای شهر مرکز استان مازندران : شورای پنجم ساری فعالیتی ندارد جز دخالت در کار شهرداری/ آینده ساری با عبوری روشن است
  تاریخ:08:20-1396/10/20
استاندار مازندران: ایجاد ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است/ سوغات مازندران شده کلوچه لاهیجان
اصلاح نیوز : امروز باید تلاش کنیم که میاندورود را عاری از آسیب‌های اجتماعی و به شهرستانی مولد تبدیل کنیم و در این زمینه برنامه ششم محورهای توسعه را بیان کرده
به گزارش اصلاح نیوز به نقل از میانخبر؛، محمد اسلامی در جلسه شورای اداری میاندورود با اشاره به سالروز قیام مردم قم و یادآوری شهادت حاج مصطفی خمینی، اظهار کرد: کربلا همیشه هست و نبرد جبهه حق و باطل وجود دارد، مهم این است که مسیر را گم نکنیم و در رسیدن به لقاءالله کوتاهی نکنیم.

وی با بیان اینکه دشمن هر روز در کمین است و هر روز هم قوی‌تر عمل می‌کند و دسیسه‌های خود را به اجرا می‌گذارد، افزود: در جریان هفته گذشته مردم مازندران نشان دادند که دارای بلوغ سیاسی هستند و یکی از استان‌هایی بودیم که در فتنه اخیر سربلند بیرون آمدیم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: امروز باید تلاش کنیم که میاندورود را عاری از آسیب‌های اجتماعی و به شهرستانی مولد تبدیل کنیم و در این زمینه برنامه ششم محورهای توسعه را بیان کرده و باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم اما باید توجه داشت که منابع دولت محدود است.

این مسئول با اشاره قرار گرفتن شهرستان میاندورود در مسیر جاده ترانزیت، گفت: از جاده ترانزیت جز مشکلاتش چیزی دیگری نصیب شما نشد اما برای حل آن باید خودتان کاری کنید که مسافران در این مسیر متوقف شوند و محصولات خود را به آنها ارائه کنید.

اسلامی با اشاره به وجود حدود 4 هزار هکتار باغ مرکبات در میاندورود، تصریح کرد: برای کنترل قیمت مرکبات و متضرر نشدن کشاورزان باید سردخانه ایجاد کنیم که تولید مازاد در فصل برداشت ذخیره سازی و به مرور به بازار عرضه شود.


وی تاکید کرد: برای کمک به کشاورزان، ایجاد یک ترمینال خرید میوه و مرکبات در بخش گهرباران ضروری است و مردم هم باید همکاری لازم را داشته باشند.

اسلامی با بیان اینکه 180 تن کیوی در سال جاری از باغات استان برداشت شده است، افزود: بیش از 60 هزار تن آن صادر شد و این نسبت صادرات به تولید برای ما کافی است و لازم نیست باغ بیشتری ایجاد شود تا با بحران قیمت مواجه شویم.

وی در ادامه یادآور شد: کارخانه‌های صنایع تبدیلی ما در غرب استان به‌دلیل اینکه اکثر باغات پرتقال تبدیل به باغ تامسون شده دچار کمبود خوراک هستند و همچنین تولید شیر در استان از 17 هزار تن به 7 هزار تن کاهش پیدا کرده و موجب شد شرکت کاله از استان فارس و چهارمحال و بختیاری شیر وارد کند که این کمبودها باید جبران شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه زمین‌های جلگه‌ای میاندورود حاصلخیزترین خاک کشور را دارد، اظهار کرد: به همین دلیل باید کشاورزی را مکانیزه کرده و تولید و صادرات نهال مرکبات را جزو اولویت‌ها قرار داد.

اسلامی به ظرفیت‌های گردشگری میاندورود اشاره کرد و گفت: در زمینه گردشگری تسهیلات ارزان قیمت برای گردشگری و بوم‌گردی داریم که اگر کسی طرح بدهد تسهیلات به آنها می‌دهیم.

وی با انتقاد از برندسازی نشدن محصولات و تولیدات بومی استان در قالب سوغات استان، اضافه کرد: سوغات مازندران شده کلوچه لاهیجان، در صورتی که این استان محصولات متنوع و زیبا زیادی دارد، به همین دلیل می‌گویم غیربومی‌ها قدر مازندران را بیشتر می‌دانند.

اسلامی در پایان مهم‌ترین سرمایه کشور را وحدت دانست و گفت: دشمن به‌دنبال گرفتن امید و وحدت مردم از نظام است و شما مدیران کاری نکنید که این وحدت از بین برود، به امورات مردم در حداقل زمان رسیدگی کنید و کاری نکنید که مردم برای گرفتن یک خدمت دنبال شما دو بگیرند.

  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها