رهبر انقلاب در اجتماع عظیم زائران حرم مطهر رضوی؛
هیچ کشوری به استقلال ملت ایران نمی‌رسد / با عدالتی که دنبالش هستیم فاصله داریم
  تاریخ:14:42-1396/04/16
پورمختار: وزارت کشور نیازمند تغییر اساسی است
محمدعلی پورمختار، عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی در مورد ضرورت تغییر در کابینه دوازدهم گفت: وزرای ناکارآمد معلوم هستند و همه به نوعی خبر دارند که چه وزرایی ناکارامد هستند، همه می دانند که چه وزرایی به اعتماد مردم و اقتصاد کشور ضربه زدند و نتوانستند شعارهای آقای روحانی را عملیاتی کنند.

وی اظهار داشت: عمده مشکلات ما اقتصادی است و تیم ناهماهنگ اقتصادی اعم از وزیر و مشاور و امثالهم نشان دادند که نمی توانند در این حوزه کار کنند و سیاستهای ابلاغی رهبری، قوانین مجلس و حتی تدابیر رئیس جمهور را اجرایی کنند.

پورمختار بیان کرد: باید تغییر رویکردی در داخل دولت ایجاد شود و روش مدیریتی قویتر،جوانتر و اثرگذارتر را دولت در پیش بگیرد، طبیعتا افرادی که جوانتر و دارای انگیزه هستند می مانند.

وی ادامه داد: اگرآقای روحانی خواهان ماندن برخی افراد در برخی وزارتخانه ها است باید از مردم نظرسنجی کنند چراکه ملاک مردم است، یا رضایتمندی نسبت به برخی وزراء هست که همین ملاک می شود و یا این رضایتمندی نیست که باید طبق نظر مردم در تغییرات کابینه عمل شود.

وی خاطرنشان کرد:دولت در بخشی از حوزه سیاست خارجی موفق بوده است چون در بحث تعاملی مثبت عمل کرده است گرچه نواقص و معایبی نیز در این زمینه دارد. در وزارت نفت نیز اخیرا اتفاقات مناسبی افتاده است ولی چون در حوزه بانکی مشکل داریم لذا این مشکلات باعث شده است که آثار مثبت اقدامات وزارت نفت را نیز ملاحظه نکنیم.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه از وزارت کشور راضی نیستیم و باید تغییراتی در این حوزه انجام شود گفت: آقای صالحی امیری در طول مدتی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده اند به خوبی عمل کرده اند و رفتار منطقی و عاقلانه ای داشته اند .

وی با بیان اینکه از مجموعه وزارت ورزش نیز رضایت داریم تصریح کرد: وزارت علوم و آموزش و پرورش نیز تقریبا تعطیل هستند و نیازبه تغییر در آنها نیز جدی است. در عین حال وزارت بهداشت اقدامات خوبی داشته است که البته این اقدامات نیز برای پول های خوبی بود که مجلس به این وزارتخانه داده است و در واقع با زور پول و تزریق منابع عمده پیش رفته است که باید این رویکرد اصلاح شود.

نظر سنجی
گزیده خبرها