معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ؛
گروه‌های فشار مانع شایسته سالاری هستند/دولت روحانی مظلوم ترین دولت بعد از انقلاب است
  تاریخ:09:25-1396/04/17
قوه قضائیه باید نسبت به قراردادهای خارجی حساس باشد
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد با تبریک هفته قوه قضائیه اظهارکرد: قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی قدم های خوبی برداشته که از ریاست این قوه قدردانی می کنیم.
 
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان قضایی تاکید ویژه ای بر مبارزه با فساد داشتند و ما در این مسیر بیش از قوای دیگر چشم به دستگاه قضایی دوخته ایم و باید این قوه را به‌عنوان چشم بیدار و ناظر ارزنده به حقوق اجتماعی و شرعی ببینیم.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: قوه قضائیه باید همان‌گونه که در قانون اساسی آمده است بر حسن انجام قوانین نظارت کرده و از آزادی‌های مشروع و حقوق عامه مردم دفاع کند.
 
علم الهدی خاطرنشان کرد: اگرچه انتخابات توسط شورای نگهبان تائید شد و ما نیز آن را قبول داریم اما در روز انتخابات حدود ۴ میلیون نفر نتوانستند به دلیل عدم توزیع تعرفه‌ها رأی بدهند که استیفای حقوق آن‌ها و بررسی تخلف‌های انتخاباتی بر عهده قوه قضائیه است.
 
امام‌جمعه مشهد تأکید کرد: چگونه می‌شود یک شرکت فرانسوی در بخش نفت و گاز کشور سرمایه‌ای را برابر با ما وارد می‌کند اما سهم ایران که همه‌چیز متعلق به اوست کمتر می‌شود؟ قوه قضائیه باید به رفت‌وآمدها و قراردادهای خارجی حساس باشد.
 
وی تأکید کرد: ما در کشور پیچیده‌ترین فن‌آوری در دنیا که همان غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم است را به انجام رساندیم و بعد چگونه است که نمی‌توانیم در بخش استخراج نفت و گاز فعالیت کنیم و باید سهم ما در قرارداد متعلق به خودمان بسیار کمتر از طرف خارجی باشد.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: این وظیفه خطیب نماز جمعه است که موارد این‌گونه را به اطلاع مردم برساند و از قوه قضائیه نیز انتظار داریم به این موضوع رسیدگی کند.

  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها