رهبر معظم انقلاب:
کاملاً در جریان ‌گله‌ها و شِکوه‌های مردم هستیم / انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند
روحانی در مراسم ۲۲ بهمن:
برخی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم این کار را نکنیم / هرکس به قانون اساسی عقیده داشته باشد انقلابی است / به مردم دروغ نگویید / کینه‌ها را رها کنیم / اگر جایی بحثی وجود دارد صندوق بیاوریم و هر چه مردم گفتند عمل کنیم
  تاریخ:23:17-1396/04/24
ابراز رضایت هنرمندان پیشکسوت از کارنامه صالحی امیری
این روزها در هیاهوی معرفی اعضای کابینه دوازدهم، شهر تبریز میزبان ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت بود. صرف نظر از میزان استقبال هنرمندان از این اتفاق، برگزاری چنین همایشی نشان از توسعه فرهنگ تجلیل از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر دارد.

 بدون تردید چنین رویکردی، از یک سو اساتید و بزرگان این حوزه را دلگرم می‌کند و از سوی دیگر، نسل جوان و علاقه‌مند به فرهنگ و هنر این مرزوبوم را به فردای خود، امیدوارتر می کند.

در این میان، رضایت خاطر حاضران از کارنامه موفق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پررنگ و چشمگیر بود و آنچه که بیش از هر چیز دیگری نمود داشت قدرشناسی جامعه هنری کشور از عملکرد صالحی امیری در مدت زمان نه چندان زیاد تصدی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که امید به تداوم آن در میان اهالی فرهنگ و هنر قابل توجه بود.

سال‌ها بود که به رغم اقدامات کوچک و بزرگ وزرای مختلف فرهنگ و ارشاد اسلامی، همواره به اعتراض و گله‌مندی هنرمندان از وزیر وقت عادت کرده بودیم.

 اگرچه چنین مواردی معمولا در بیشتر حوزه ها همواره مطرح است و البته فعالان عرصه فرهنگ، هنر و ادبیات به تبع روحیات لطیف و حساس خود، بیشتر از دیگران، از برخی ناملایمتی ها آزرده‌خاطر می شوند، اما جای بسی خرسندی است که اینک آنهایی که عمری را به پای هنر گذرانده‌اند، با رضایت خاطر از عملکرد بالاترین متولی حوزه فرهنگ و هنر کشور سخن می‌گویند.

به هر حال یک دوره دیگر همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت برگزار شد و جمعی دوست‌داشتنی بار دیگر در کنار هم، لحظاتی را سپری کردند. 

امید داریم همچنان شاهد حمایت دولت تدبیر و امید از جامعه هنری کشور باشیم.

  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها