رهبر انقلاب در اجتماع عظیم زائران حرم مطهر رضوی؛
هیچ کشوری به استقلال ملت ایران نمی‌رسد / با عدالتی که دنبالش هستیم فاصله داریم
  تاریخ:09:07-1396/06/19
استاندار مازندران: شناسايي 130 پروژه براي واگذاري به بخش خصوصي در سال 96
ه گزارش روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به این که مسیر ایجاد اشتغال و برنامه ها و سیاست دولت در این راستا روشن است، یاد آور شد: در تحقق سیاست ها و اهداف اشتغال پیش بینی شده باید برنامه ای همه جانبه و یکپارچه تدوین و از موازی کاری دوری شود.

مقام عالی دولت در استان، با تاکید بر این که آسیب ها و مشکلات پیش روی تحقق برنامه اشتغال در سال ۹۶ مشخص و در اجرای برنامه لحاظ شود، گفت: فرمانداران برای رصد مسایل اشتغال و نظارت بر ایفای وظایف دستگاه های اجرایی در این راستا مجدانه به میدان بیایند.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مازندران، ایجاد ۴۳ هزار شغل تعهد شده از سوی استان در سال ۹۶ را موضوعی مهم در این راستا دانست و با بیان این که ۱۵ هزار شغل مورد تعهد از بخش مشاغل خرد و خانگی پیش بینی شده است، گفت: بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان از بند د تبصره ۱۶ برنامه قانون بودجه سال ۹۶ برای تحقق ۱۵ هزار اشتغال خانگی و خرد اختصاص یافته که باید بصورت متوازن و متعادل با نظارت فرمانداران در شهرستان ها دنبال شود.

استاندار با اشاره به اختصاص بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مازندران برای ایجاد اشتغال و تقويت توليد در سال ۹۶، افزود: مجموعه اعتبارات اشتغال استان باید با راهبری درست و بصورت هدفمند در راستای تحقق برنامه های دولت در این خصوص صرف شود.

وی با اشاره به این که در برنامه های اشتغال سال ۹۶ کشور، ایجاد ۱۰۰ هزار شغل از محل کسب و کار it و ict پیش بینی شده است، ابراز داشت: با توجه به برخورداری مازندران از زیرساخت های it  و ict، 5 هزار شغل از این تعداد سهم استان است كه بنده در خصوص مقدمات و روند انجام اين مهم با وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات مذاكره كرده ام.

استاندار با اشاره به اين كه 364 پروژه قابل واگذاري تملك دارايي هاي سرمايه اي در استان شناسايي كه 234 پروژه از اين تعداد به بخش خصوصي واگذار شده است، گفت: 130 پروژه براي واگذاري به بخش خصوصي در سال 96 انتخاب شد.

ربيع فلاح با تاكيد بر اين كه پروژه هاي قابل واگذاري دستگاه هاي اجرايي احصا شود، ابراز كرد: موانع و مشكلات پيش روي دستگاه هاي اجرايي در اين راستا مشخص گردد.

در آغاز اين جلسه كه معاونين هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري و هماهنگي امور عمراني استاندار حضور داشتند، نوربخش، رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي، گزارشي از برنامه يكپارچه سازي طرح هاي اشتغال در استان و آزاد، فرماندار رامسر نيز گزارشي از طرح پايلوت ايجاد اشتغال در جنت رودبار اين شهرستان ارايه نمودند.


  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها