تاریخ:11:07-1396/08/04
یوسفیان ملا ؛ افزایش تعداد نمایندگان مجلس با هزینه های میلیاردی
 عزت اله یوسفیان ملا نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به بررسی طرح افزایش تعداد حوزه های انتخابیه و نمایندگان مجلس در کمیسیون شوراها و سیاست داخلی گفت: اضافه شدن حوزه های انتخابیه و همچنین اضافه شدن تعداد نمایندگان مجلس هزینه ای میلیاردی دارد.

وی افزود: برای ورود و خروج یک نماینده به مجلس در یک دوره چهار ساله میلیاردها تومان هزینه می شود و مجلس نباید بر هزینه های جاری خود اضافه کند.

رئیس کمیسیون تدوین ائین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: در حال حاضر مجلس شورای اسلامی 290 نماینده دارد که اضافه شدن 20 نماینده به مجلس، تعداد کل نمایندگان را به 310 نفر می رساند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه با اضافه شدن نمایندگان مجلس اتفاق خاصی نخواهد افتاد، تصریح کرد: اضافه شدن 20 نماینده جز هزینه میلیاردی برای مجلس فایده ای نخواهد داشت.

وی افزود: سوال این است که در حال حاضر 290 نماینده چه کاری را نمی توانند انجام دهند که با اضافه شدن 20 نماینده می توان آن کار را انجام داد.

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس افزود: اینجانب در شرایط فعلی با اضافه شدن تعداد نمایندگان مجلس مخالفم و معتقدم این طرح نباید در مجلس مصوب شود.

یوسفیان ملا گفت: اگر قرار است بر تعداد نمایندگان مجلس اضافه شود باید با کار کارشناسی در ساختار و نوع تصویب قوانین مجلس ابتکار و نواوری بوجود آورد تا حداکثر بهره وری صورت گیرد.

طرح افزایش تعداد حوزه های انتخابیه و نمایندگان مجلس از مدتها قبل در مجلس مطرح شد که در حال حاضر در دستور کار کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس قرار دارد که در صورت تصویب طرح در کمیسیون مذکور باید در صحن مجلس مطرح شود.

 

  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها