تاریخ:22:29-1396/08/20
با حضور استاندار مازندران؛ نمایش بزرگ کتاب در ساری گشایش یافت
با حضور استاندار مازندران، نمایشگاه بزرگ کتاب در ساری گشایش یافت.

 محمد اسلامی استاندار مازندران در آئین افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب ساری با بیان اینکه رشد فکر با مطالعه، تحصیل و کتابخوانی ایجاد می شود، اظهار کرد: سه عامل فکر، روح و جسم باید مکمل همدیگر پیشرفت کنند چرا که این امر موجب ایجاد جامعه‌ای بانشاط و امیدوار می شود.

وی تصریح کرد: با رشد متوازن این سه عنصر حیاتی کار و تلاش در جامعه ارزش واقعی خود را پیدا کرده و مردم با رعایت حقوق یکدیگر و رعایت ضوابط موجود، در مسیر رشد و تعالی، هر روز آماده‌تر می شوند.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: یکی از الزامات مدیریت و حکومت توان ثروت‌آفرینی به وسیله علم و دانش و حرکت در مسیر سعادت و فرهنگ غنی خود است.

اسلامی با اشاره به اینکه روح با عبادت، توسل به خدا و ائمه و جسم با ورزش رشد پیدا می کند اظهار کرد: مهم‌ترین راه رشد فکری نیز استفاده از ابزار مطالعه، تحصیل و کتابخوانی است.

وی یادآور شد: با توجه به چارچوب سیاست‌های کلی نظام و چارچوب برنامه‌های مصوب که بر فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی استوار بوده باید کار به گونه‌ای در امر ترویج کتاب و کتابخوانی صورت داد که این امور جایگاه خود را پیدا کند.

احد جاودانی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این مراسم، اظهار کرد: این نمایشگاه به مناسبت هفته کتابخوانی با 41 غرفه از امروز برای افزایش اشتیاق افراد جامعه به کتاب و کتابخوانی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه 15 هزار اثر از 45 ناشر برتر استان و کشور در نمایشگاه بیست و پنجم وجود دارد، تصریح کرد: 10 قطعه سند ملی متعلق به انتقال ضریح حضرت ابوالفضل (ع) از اصفهان به کربلا نیز در این نمایشگاه به نمایش در می آید.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به لزوم ترویج کتابخوانی در تمامی گروه‌های جامعه یادآور شد: کتاب های به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه در زمینه های پزشکی، فنی، علوم انسانی و در مقاطع سنی کودک، نوجوان و بزرگسالان است.

در حاشیه این مراسم از کتاب فریادهای خاموش دکتر عماد افروغ با موضوع دغدغه های فکری و فرهنگی رونمایی شد.

گفتنی است نمایشگاه بزرگ کتاب ساری  از 20 آبان تا 27 آبان ماه همه روزه از ساعت 9 صبح تا20شب پذیرای علاقه مندان کتاب و کتابخوانی است.


  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها