رهبر معظم انقلاب:
کاملاً در جریان ‌گله‌ها و شِکوه‌های مردم هستیم / انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند
روحانی در مراسم ۲۲ بهمن:
برخی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم این کار را نکنیم / هرکس به قانون اساسی عقیده داشته باشد انقلابی است / به مردم دروغ نگویید / کینه‌ها را رها کنیم / اگر جایی بحثی وجود دارد صندوق بیاوریم و هر چه مردم گفتند عمل کنیم
  تاریخ:08:33-1396/10/17
لغو احکام 246 مشاور از سوی استاندار مازندران

به گزارش اصلاح نیوز، محمد اسلامی روز شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود : 39 مشاوری که حکمشان لغو شده در استانداری مازندران و بقیه در فرمانداری ها فعالیت داشتند.

وی توضیح داد : اگر چه بیشتر این مشاوران ردیف حقوقی در استانداری و فرمانداری نداشتند ، ولی با رویکرد تسهیل امور مردمی این کار انجام شده است.

 

** اتاق فکر ، جایگزین مشاوران

نماینده عالی دولت در مازندران گفت که برای ساماندهی امور و برخورداری از مشاوره نیروهای خوش فکر و جوان در این استان ، اتاق فکر جایگزین مشاوران بدون تعیین ساختار در استانداری و فرمانداری ها شده است .

وی افزود : در حال حاضر تمام افرادی که طرح و یا پیشنهادی برای توسعه استان مازندران دارند ، می توانند آن را به اتاق فکر استان ارائه دهند و پس از بررسی در صورت لزوم از این طرح های مشاوره ای استفاده می شود.

اسلامی گفت : با این روند هیچ محدودیتی برای ارائه مشاوره از سوی نیروهای نخبه و جوان استان وجود ندارد و این اتاق فکر نیز می تواند به گونه از این طرح ها استفاده کند.

 

** سفارش ممنوع

استاندار مازندران با تاکید بر این که ملاک در گزینش مدیران صلاحیت و توانمندی افراد است ، گفت : مدیران برای ماندنشان در مسند مدیریتی در دولت دوازدهم به دنبال سفارش گرفتن از سوی برخی افراد برای مدیریت ارشد استانی نباشند.

اسلامی افزود : مدیریت جدید استان در ارتباط با ماندگاری مدیران در جایگاهشان در دولت دوازدهم هیچ سفارشی را از بالا و پایین قبول نمی کند و ملاک ماندگاری مدیران نیز عملکردشان است.

وی ادامه داد : بنای ما این است که تمام مدیرانی که در شرایط فعلی در حال فعالیت هستند ، مدیران توانمندی هستند، مگر این که در حین انجام وظیفه ، ناکارآمدی آنها به اثبات برسد که در این صورت چه با سفارش و چه بدون توصیه برکنار می شوند.

محمد اسلامی هفتم آبان ماه سال جاری با پیشنهاد وزیر کشور و تائید هیات دولت به عنوان بیست و دومین استاندار مازندران جانشین ربیع فلاح جلودار شد.

وی از بدو استقرار در استانداری مازندران تاکنون تنها چهار مدیر را در دفتر استاندار و مدیریت دفتر امور شهری و روستایی استانداری تغییر داده است .

 

** انتقاد از بخشی نگری دستگاه های دولتی در مازندران

استاندار مازندران همچنین در این نشست از وجود تفکر بخشی نگری در دستگاههای دولتی استان انتقاد کرد و گفت که مدیران باید برای پیشبرد اهداف توسعه ای استان از بخشی نگری پرهیز و زمینه را برای اشتغال و کارآفرینی بخش خصوصی فراهم کنند.

اسلامی اظهار داشت : دولت به دلیل محدودیت مالی توانایی رفع نیاز کشور در زمینه اشتغال را ندارد و باید سرمایه گذاران بخش در این بخش به کمک بیایند و جذب این سرمایه ها هم نیازمند همکاری و همراهی تمام دستگاههای اجرائی است.

وی اضافه کرد : ما به عنوان نمایندگان دولت در استان ها باید گره گشایی از مشکلات بخش خصوصی داشته باشیم و از هر اقدامی که سدی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است ، باید دوری شود.

 

** ناکارآمدی مدیریتی در مازندران

نماینده عالی دولت در مازندران بخشی از عقب ماندگی توسعه ای در این استان را ناشی از ناکارآمدی مدیریتی و نگرش های گروهی و قبیله ای دانست و گفت که مدیران باید رویکرد باز و توسعه ای نسبت به مسایل استانی داشته باشند.

اسلامی افزود : نگاه قبیله ای و گروهی و جناحی کارکرد مدیریتی در استان را پیچیده تر می کند و در این درگیری بی ثمر مردم متضرر می شوند.

در این نشست که به پیشنهاد اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی مازندران برگزار شد، مشکلات واحدهای معدنی شن و ماسه مورد بررسی قرار گرفت .

 به گزارش ایرنا، در مازندران 60 واحد شن ماسه رودخانه ای و کوهی فعالیت دارند و مهم ترین مشکل آنها هم شکنندگی محیط زیست و فعالیت غیرمجاز عده ای دیگر است .


  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها