تاریخ:11:26-1396/11/07
هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم
محمود احمدی‌نژاد پس از برکناری مصطفی پورمحمدی در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۷ خورشیدی از وزارت کشور، در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۸۷ علی کردان را به عنوان وزیر پیشنهادی برای تصدی سمت وزیر کشور به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد. مجلس شورای اسلامی نیز در ۱۵ مرداد ۱۳۸۷ خورشیدی، با ۱۶۹ رأی موافق از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در جلسه، به علی کردان برای این سمت رأی اعتماد داد.

کردان ادعا کرد که موفق به اخذ مدرک دکترای افتخاری حقوق اساسی از دانشگاه آکسفورد شده‌است و نیز دارای مدارک لیسانس و فوق لیسانس می‌باشد.

با استعلام وبگاه خبری-تحلیلی الف متعلق به احمد توکلی هم استانی کردان، مقام‌های دانشگاه آکسفورد رسماً اعلام کردند که وی نه دکتری افتخاری و نه هیچ مدرک دیگری از این دانشگاه دریافت نکرده‌است. این افشاگری اصلی ترین دلیل احضار کردان به مجلس و برکناری او بود. حالا نزدیک به یک دهه بعد از آن اتفاق توکلی نظرش را اعلام کرده است.

درباره کردان و خدماتش به مازندران و البته همکاری اش با دولت احمدی نژاد باید در گزارشی جداگانه مداقه کرد. اما گفتگوی اخیر احمد توکلی نماینده اسبق مجلس و سیاستمدار مشهور بهشهری با روزنامه همشهری زوایایی از ماجرای استیضاح و برکناری کردان در مجلس را روشن کرده که برای ثبت در تاریخ خواندنش ضروری است. او به عنوان یکی از چهره هایشاخص اصولگرایی اصلا خود را بابت استیضاح و برکناری کردان در مجلسی کاملا اصولگرا مقصر نمی داند آیا این نظر همه محافظه کاران حاضر در مجلس هشتم است؟

در ادامه بخش کوتاهیاز گفتگوی بلند توکلی با همشهری را که به کردان اختصاص دارد می خوانید:


  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها