تاریخ:09:54-1396/12/28
استاندار مازندران: فعالیت سامانه رصد حقوق شهروندی برای بازرسی نامحسوس عملکرد دستگاه ها در استان
اصلاح نیوز : هوشیاری، هماهنگی و اقدام به موقع برای نیروهای خدمات رسان و حاضر در صحنه یک ضرورت است.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان با اشاره به این که باید سفر مردم در ایام تعطیلات نوروز را به سفری پرحلاوت و ایمن تبدیل نمود و از فرصت حضور گردشگران در جهت رونق کسب و کار در استان بهره گیری کرد، گفت: هوشیاری، هماهنگی و اقدام به موقع برای نیروهای خدمات رسان و حاضر در صحنه یک ضرورت است.

مقام عالی دولت در استان، پاسخگو بودن بهنگام را شرط اساسی دانست و خاطر نشان ساخت: باید برای مسئولیت های خود اهمیت قائل باشیم و با پیشگیری و هدایت بموقع از تبعات سوء جلوگیری کنیم.

استاندار اعلام نمود: امسال یک سامانه رصد حقوق شهروندی برای بازرسی نامحسوس پیش بینی شده است که که عملکرد دستگاهها را در زمینه رعایت حقوق شهروندی رصد نموده و نتیجه گزارش خود را به صورت مستقیم به دولت و مقامات بالادست گزارش خواهد کرد . اسلامی یکی از مصداق های حقوق شهروندی برای مسافران نوروزی را اقامت در مکان های رسمی و تائید شده و دارای امنیت همه جانبه دانست و تاکید کرد: مراقبت شود کسانی که ویلاها یا مکان های اقامتی را در اختیار مسافران قرار می دهند حتما دارای مجوز خانه مسافر باشند و مکان های اقامتی خود را در اداره کل گردشگری به ثبت رسانده باشند.

اسلامی با بیان این که همه دستگاه ها، اطلاعات خود را در سامانه رسام برای برخورداری مسافران بارگذاری کنند، گفت: گردشگران و مسافران نوروزی به این سامانه برای دریافت اطلاعات گردشگری و اقامتی لازم مراجعه نمایند .این سامانه دستاورد و کوششی مطلوب در جهت مدیریت گردشگر و مسافر و همچنین ارائه خدمات مناسب است.

وی افزود: اصناف با تخفیف نوروزی، برای بازار خود رونق ایجاد کنند و افراد دارای محصول با استفاده از ظرفیت بازارچه ها و نمایشگاه های محلی محصول خود را با کیفیت ارایه نمایند.

استاندار با تاکید بر این که چیدمان دستگاه های خدمات رسان باید به صورت پیوسته تا پایان ایام تعطیلات نوروزی، خدمات ارایه نماید، افزود: پایانه های مسافربری در خصوص تغییر زمان حرکت و مسایل مختلف سفر، مسافران را بدرستی و بهنگام آطلاع رسانی کنند. باید بیاموزیم هوشمند و با اطلاعات زندگی کنیم.

اسلامی بر نظارت قاطع و جدی بر خدمات قابل ارایه در این ایام تاکید کرد و با بیان این که حضور گشت های بازرسی باید در صحنه حس شود، تصریح کرد: مردم باید حس کنند که نظارت همه جانبه حاکم است و دولت از حقوق آنان صیانت می کند.

نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به این که اقلام مورد نیاز برای ایام نوروز به قدر کافی پیش بینی شده است، تاکید کرد: مراقبت همه جانبه صورت گیرد تا سود جویی احتمالی از سوی برخی افراد صورت نگیرد.

استاندار با بیان این که مردم باید فضای نوروزی را در جامعه احساس کنند، افزود: زیباسازی معابر، فضای شهرها و ورودی های استان تکمیل شود.

اسلامی با اشاره به این که روند جمع آوری زباله و نخاله در استان خوب بوده، لیکن قانع کننده نیست، گفت: زباله را باید در منازل و از مبدا تعیین تکلیف نمود و این مساله باید به نهضتی قوی و فراگیر در استان تبدیل شود.

وی با بیان این که با اجرای طرحی، زباله تر را در منازل طی سال 97 تعیین تکلیف خواهیم نمود، خاطر نشان ساخت: باید مراقبت شود تعرض به اراضی کشاورزی و جنگلی و تغییر کاربری غیر مجاز اراضی صورت نگیرد.

در آغاز این جلسه نبیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، برخی مسئولین کمیته های این ستاد و برخی فرمانداران به ارایه گزارش از اقدامات و آمادگی دستگاه و کمیته متبوع برای ارایه خدمات نوروزی پرداختند.


  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها