تاریخ:12:35-1397/01/07
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران منصوب شد
اصلاح نیوز : در مراسمی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و مسئولان استانی، مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران منصوب و معارفه شد.
اصلاح نیوز : مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران  در باشگاه فرهنگیان ساری با حضور جامعه فرهنگیان استان، معاون وزیر آموزش و پرورش، مسئولان ارشد استانی و اعضای شورای آموزش و پرورش استان آغاز شد.

در این مراسم با قدردانی از خدمات 4 ساله سید علی قاسمی تروجنی که به افتخار بازنشستگی نائل آمد، عسگری نیکزاد معاون پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران به سمت مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران معرفی و مشغول به کار شد.

سید علی قاسمی تروجنی، مدیرکل سابق آموزش و پرورش مازندران در مراسم تودیعش گفت: خدمت به مردم در مناطق دور دست افتخاری برای معلمان و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت بوده که خدمت صادقانه اولویت نخست بوده است.

وی افزود: به حاشیه رفتن و ابزاری شدن آموزش، ابهام در وضعیت، عدم ارتباط منطقی میان صف و ستاد بیشترین مشکلات سال 85 تا 92 بود که از سال 92 تا کنون با اتخاذ سیاست‌ها و برنامه‌ها به توفیقات خوبی دست یافتیم.

قاسمی بیان کرد: بسترسازی مناسب برای فضای حاکمیت کانون و مقررات، نشر روش‌های اخلاقی و سیاست‌های اخلاق محور، اعمال مدیریت مبنی بر برنامه، پرهیز از هر نوع مدیریت تنش، تمرکز بر شان معلمی، تحفق آموزش و پرورش حرفه ای، عمل قوانین طبق ضوابط برخی از اقدامات آموزش و پرورش است.

وی گفت: به انجمن‌های علمی توجه و تمرکز شود و از نگاه ابزاری به معلمان خودداری کنیم و آنان را ابزار مقاصد سیاسی ندانیم.

مقابله جدی با بحران مالی در دستگاه تعلیم و تربیت

محمد شعبانی، معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران و عضو شورای معاونان دستگاه تعلیم و تربیت مازندران صبح امروز در سخنانی در این مراسم گفت: گرامی می‌داریم یاد شهدا و امام شهدا  راکه با استراتژی جدید بعد از قرن‌ها یک رنسانس فرهنگی در کشور ایجاد و شرایط سیاسی جهان را تغییر دادند که به این انقلاب افتخار می‌کنیم.

وی افزود: آموزش و پرورش دستگاه بسیارمهم در عرصه تعلیم و تربیت است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری دستگاه مصرفی نیست. مدیریت در این حوزه پیچیده است که مدیریت شایسته در این حوزه را می‌طلبد.

شعبانی گفت: حال آموزش و پرورش مازندران در دستگاه وزارت خوب نیست و اگر می‌خواهیم شاهد کاهش آسیب اجتماعی، رفع مشکلات اقتصادی و مدیریتی و اساسی جامعه باشیم باید با تبرک و توسل به آموزش و پرورش این مشکلات رفع شود.

وی بیان کرد: دستگاه تعلیم و تربیت خود نقش مطالبه‌گری دارد تا مسئولیت خودرا با نقش آفرینی انجام دهد.

شعبانی خاطرنشان کرد: شرایط بحرانی که دولت گذشته برای آموزش و پرورش ایجاد کرد سبب شد تا بتوانیم تا حدودی بحران مالی را مدیریت کنیم.

اللهیار ترکمن در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در باشگاه فرهنگیان ساری اظهار داشت: آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه در زمینه تعلیم آینده‌سازان کشور بوده که باید با استفاده از ظرفیت‌ها در جهت ارتقا، حرکت و با نگاه تدبیر، برنامه و درایت مدیریت کنیم.

وی افزود: آموزش و پرورش توانست در زمینه توسعه و سند تحول بنیادین نقش خود را ایفا کند. توسعه و پیشرفت هر جامعه نیازمند استفاده از انسان‌های تربیت شده و توسعه یافته است که اگر این موارد باشد مسائل و مشکلات رفع می‌شود.

ترکمن گفت: در نظریه جدید جهانی اصالت را به توسعه انسان‌ها می‌دهند زیرا به توسعه جامعه کمک کرده و به سرمایه انسانی تبدیل می‌شود که آموزش و پرورش در این زمینه حرف اول را می‌زند. آموزش و پرورش در این فرآیند زمانی می‌تواند ایفای نقش کند که استراتژی‌ها را درست تبیین، برنامه‌ریزی و اجرا کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: خوشبختانه چندسال گذشته آموزش و پرورش پیشرفت خوبی داشته و شاهد تحولات خوبی بودیم اما در برخی موارد دچار چالش شد که در آستانه کار دولت دوازدهم باید نگاه و برخورد ویژه فرآیند را تسریع کنیم تابه جایگاه بالاتری دست یابیم.

وی افزود: آموزش و پرورش به‌دلیل گستردگی نگاه سیستمی دارد که تفکر سیستمی راه‌حل اساسی و علت‌ها را پیگیری می‌کند و بدانیم تا سیستم تغییر نکند تفکر مدیریتی تغییر نمی‌کند.

ترکمن گفت: در حال حاضر با دسترسی به اسناد بالادستی مانند سند تحول بنیادین از امتیازات خوبی برخوردار هستیم که باید در دولت دوازدهم سیاست‌ها را وارد فاز اجرایی کنیم و اجرای سیاست‌های توسعه ای را مد نظر داشته باشیم.

وی گفت: در نهایت در برنامه و سیاست‌ها باید نگاه سیستمی و تفکر سیستمی داشته باشیم و برای رفع مسائل وارد اجرا شویم که موارد لازم به مدیریت جدید ارائه شد تا مازندران نقش خود را در زمینه توسعه خوب ایفا کند.

وزیر آموزش و پرورش  در حکمی  عسگری نیکزاد را به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران منصوب کرد.

نیکزاد  معاون پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران بوده و دارای سوابقی فرهنگی و پژوهشی در دستگاه تعلیم و تربیت استان است.

وی اهل روستای آقمشهد شهرستان ساری است .

اصلاح نیوز این انتصاب را به این مدیر ارزشی تبریک و آرزوی موفقیت ایشان را از خداوند منان خواستار است و از زحمات مدیر کل سابق تقدیر و تشکر می کند.


  نظرات بینندگان
نام:

پست الکترونیک:
متن:

 

پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
 

   

نظر سنجی
گزیده خبرها